My Favorite Movies
| wildroses32785's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Red Eye (2005, PG-13) |
|
|
| 2 |
Stealth (2007, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Transporter (2002, PG-13) |
|
|
| 5 |
Transporter 2 (2005, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Fast and the Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 7 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
|
| 9 |
Daredevil (2003, PG-13) |
|
|
| 10 |
Elektra (1989, PG-13) |
|
|
| 11 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
|
| 12 |
Torque (2004, PG-13) |
|
|
| 13 |
Secret Window (2004, PG-13) |
|
|
| 14 |
Poseidon (2006, PG-13) |
|
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 17 |
Nick of Time (1995, R) |
|
|
| 18 |
King Kong (2005) (2005, PG-13) |
|
|
| 19 |
Anna and the King (2000, PG-13) |
|
|
| 20 |
Panic Room (2002, R) |
|
|
| 21 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
|
| 22 |
The Benchwarmers (2006, PG-13) |
|
|
| 23 |
The Mummy (1999, PG-13) |
|
|
| 24 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
|
| 25 |
Taxi (2004, PG-13) |
|
|
| 26 |
Catwoman (2004, PG-13) |
|
|
| 27 |
Man of the House (2005, PG-13) |
|
|
| 28 |
Cellular (2004, PG-13) |
|
|
| 29 |
The Perfect Man (2005, PG) |
|
|
| 30 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
|
| 31 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
|
| 32 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
|
| 33 |
Click (2006, PG-13) |
|
|
| 34 |
Hidalgo (2004, PG-13) |
|
|
| 35 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 36 |
Fun With Dick and Jane (2005, PG-13) |
|
|
| 37 |
Jurassic Park (1993, PG-13) |
|
|
| 38 |
The Lost World - Jurassic Park (1997, PG-13) |
|
|
| 39 |
Jurassic Park III (2001, PG-13) |
|
|
| 40 |
Night at the Museum (2006, PG) |
|
|
| 41 |
Batman Forever (1995, PG-13) |
|
|
| 42 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 43 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
|
| 44 |
The Hot Chick (2002, PG-13) |
|
|
| 45 |
The Animal (2001, PG-13) |
|
|
| 46 |
Dickie Roberts - Former Child Star (2003, PG-13) |
|
|
| 47 |
Air Force One (1997, R) |
|
|
| 48 |
Six Days, Seven Nights (1998, PG-13) |
|
|
| 49 |
Dirty Dancing - Havana Nights (2004, PG-13) |
|
|
| 50 |
Shrek (2001, PG) |
|



